Saç PRP

Genetik faktörler, stres, beslenme, yanlış ürün kullanımı, kapalı ortamlarda fazla bulunma, çevresel etkenler, alkol, sigara kullanımı, vitamin eksikliği, hormonal sebepler saçlarda incelme, zayıflama ve dökülmeye sebep olabilmektedir. PRP ( PlateletRich Plazma) hastadan alınan kanın santrifüj cihazı ile renkli hücrelerinden ayrılarak elde edilen trombositten zengin sıvıdır. Bu işlem ile kan bileşenlerine ayrılır. Yani mililitresinde yaklaşık 200.000 trombosit bulunan kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır, böylece mililtresinde 1.5 milyona kadar trombosit yoğunluğu olan bir jel elde edilir. PRP adı verilen bu jel, ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilir. Zayıflamış, rengini ve hacmini kaybetmiş ve seyrelmiş saçlar bu trombosit uygulaması ile canlanır, rengi eski haline döner ve dökülmede gözle görülür bir iyileşme sağlar.

PRP YAPTIRMALI MIYIM?

Saçlarınızda cansızlık, zayıflama ve dökülme var ise evet ‘ PRP’ yaptırabilirsiniz.

PRP’nin Herhangi Bir Yan Etkisi Ya Da Enfeksiyon Riski Var Mı ?

Doğru kit kullanımı sayesinde riski veya yan etkisi olmayan, son derece güvenli bir uygulamadır. Kişinin kendi kanından elde edildiği için alerji riski olmayan bir doktor uygulamasıdır.

 PRP’nin Gözle Görülen Sonuçları Nelerdir ?

Zayıflamış, seyrelmiş, cansızlaşmış ve rengini kaybetmiş, dökülen saçlarda doku iyileşmesi ve tamirine yönelik yapılan PRP ile saçlarda toparlanma ve dökülmede azalma görülmektedir.

 

PRP SONRASI SOSYAL HAYATA DÖNÜŞ

Ortalama yarım saat süren bu işlemin ardından sosyal hayatınıza devam edersiniz. Aynı gün duş almamanız ve masaj yaptırmamanız önerilmektedir.

PRP Uygulamalarında Nasıl Bir Protokol Izleniyor? Sonuç Almak Için Kaç Seans Yaptırmak Gerekir ?

Doktor tarafından hastanın ihtiyacına gore,kişiye özel bir protokol belirlenir. Gerek duyulur ise mezoterapi ve hatta ozon tedavileri ile desteklenerek kombine tedaviler uygulanabilir.