Saç Mezoterapisi

MEZOTERAPİ UYGULAMASI

Genetik faktörler, stres, beslenme, yanlış ürün kullanımı, kapalı ortamlarda fazla bulunma, çevresel etkenler, alkol, sigara kullanımı, vitamin eksikliği, hormonal sebepler saçlarda incelme, zayıflama ve dökülmeye sebep olabilmektedir. Genel kan dolaşımından kökleri sayesinde beslenen saçlar, dışardan uygulanan kozmetik ve besleyicilerden sınırlı olarak beslenebilmektedir. Mezoterapi saçlı deri, saç kökleri ve saç için gerekli vitamin, mineral ve ajanların çok ince uçlu iğneler yardımı ile deri altına enjekte edilmesi esasına dayalı bir işlemdir.
 

MEZOTERAPİ YAPTIRMALI MIYIM?

Saçlarınızda cansızlık, zayıflama ve dökülme var ise evet ‘ Mezoterapi’ yaptırabilirsiniz.
 

MEZOTERAPİ UYGULAMASI KAÇ SEANS YAPILMAKTADIR?

Ilk dördü her hafta, ikinci dördü iki haftada bir toplam sekiz seans önerilmektedir. Etkinliğini arttırmak için mezoterapi öncesi ozonlu buhar verilmektedir. Hormonel rahatsızlıklar, vitamin eksiklikleri, stres, diabet, hamilelik, menopoz sonrası, geçirilmiş ağır hastalıklar, genetik, mekanik ve kimyasal travmalar sonucu gelişen saç dökülmelerinde, dökülmeyi önlemek için saç mezoterapisi diğer tedaviler ile kombine edilebilir. Sonucu hastalar uygulamadan kısa zaman sonra fark ederler ve seans sayıları arttıkça fayda oranı artar. Saçta dökülmede gözle görülür bir azalma, saç tellerinde kalınlaşma, zayıflamış tüy görüntüsünde olan saçların hacminde artış görülür.

MEZOTERAPİ SONRASI SOSYAL HAYATA DÖNÜŞ

Ortalama yarım saat süren bu işlemin ardından sosyal hayatınıza devam edersiniz. Aynı gün duş almamanız ve masaj yaptırmamanız önerilmektedir.