Saç Çizgisi Düzeltme

Saç çizgisi planlaması saç ekiminin en önemli aşamasıdır. Saç çizgisi muhakkak kişinin yüzüne, yaşına, ensede bulunan kök sayısına ve saçsız alanın genişliğine uygun planlanmalıdır ( bkz. saç çizgisinde dikkat edilmesi gerekenler) . Eğer saç çizgisinde planlama bahsedilen kriterlere uygun yapılmaz ise ekimden sonra oldukça can sıkıcı görüntülerle karşılaşılabilmekte ve ekim yapılan kişi bu durumdan kurtulma çareleri arayabilmektedir.
Böyle bir durum ile karşılaşılması halinde Saç Restorasyonu ile;

** Saç çizgisinin önde olması;
Kişinin saç çizgisi altın orana bağlı kalarak yeniden tasarlanır, yeni saç çizgisinin dışında kalanalanlar epilasyon ( iğneliya da lazer) ile temizlenebilir.
** Saç çizgisinin geride olması;
Saç çizgisi altın orana bağlı kalarak yeniden tasarlanır ve yeni bir saç ekim operasyonu ile geride kalan alan doldurulur. Eğer enseden alınacak sağlıklı saç kökü yeterli değil ise biofibre ile ekim yapılarak ta saç çizgisi restore edilebilir( bkz. biofibre)
** Saç çizgisinin yamuk olması;
Saç çizgisi altın orana bağlı kalarak yeniden tasarlanır ve yeni bir saç ekim operasyonu ile geride kalan alan doldurulur ya da önde olan alan epilasyon ile temizlenerek restore edilir.
** Saç çizgisinin seyrek olması;
Saç Ekimi sonrası en çok karşılaşılan şikayetlerin başında seyreklik gelmektedir. Bu durumda; * FUE saçekimi ile sıklaştırma operasyonu,
* FUE düşünülemiyor ise biofibre ile sıklaştırma,
* Micropigmentation uygulaması ( bkz. gölgeleme) tavsiye edilmektedir.
** Saç çizgisinin etrafında açılma olması;


Saç Ekimi planlamasında öngörülemeyen saç dökülme sey bebi ile ekim yapılan alan ile hastanın kendi saçları arasında boş alanlar oluşabilmektedir. Bu durumda ise micropigmentation, biofibre yada bir diğer saç ekimi operasyonu ile boşalanlar doldurulmalı ve homojen saç görünümü elde edilmelidir.