Kaş Ekimi

Kaşlar, yüzünüzdeki ifadeyi en iyi ifade eden yer olması sebebi ve aynı zamanda dış görünümünüze katacak güzellikle beraber yaşamınızda önemli bir yeri vardır. Saç ekiminden sonra özellikle kadınların rağbet gösterdiği kaş ekimi uygulaması da yapılmaktadır. Estetik City uzman hekimleri tarafından güvenle gerçekleştirilecek olacak kaş ekimi işleminiz, steril bir ortamda kolayca gerçekleştirilecektir.
Uzun süreli yanık tedavisi, hiç kaş çıkmama ya da oluşan seyrek görüntünün verdiği psikolojik bir etki sonrası kaş ekimi uygulaması yapılmaktadır. Bir tedavi yöntemi olan bu işlemde FUE tekniği uygulanmaktadır. Uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi gereken uygulama, kişinin ensesinden alınan saç köklerinin kaş bölgesinde açılacak olan kanallarına yerleştirilmesiyle gerçekleşir.

Kaş ekim süreci nasıl işler?

Kaş ekimi yaptırmaya karar veren hastamız, bu kaş çıkarma yönteminde ilk olarak hekimle beraber kaş bölgesinde çizimler yaparak şeklini belirlemelidir. Bu belirlenen kaş modeli için kaç adet saç kökü gerektiğini hesaplanmalıdır. Başkasından alınmadan sadece kişinin kendi saç kökünden alınması oldukça önemlidir. Kaş bölgesi daha küçük bir alanı kapsadığı için özenle çalışılmalı, bölgede uygulanacak birkaç işlemden sonra asıl ekim işlemine geçilmelidir. Kaşlarda kullanılacak bu köklerin yönleri belirlendikten sonra lokal anesteziye geçilir. Kıl köklerinin yerleşebilmesi ve doğru bir şekilde uygulanması için mikro kanallar açılır ve tek tek yerleştirilir.

Kaş ekim süreci uygulaması ne kadar sürer?

Yapılacak küçük çalışmalardan ötürü iki saat sürebilecek olan bir süreçten bahsedilir. Hasta normal yaşantısına çabuk adapte olur. Sadece burada dikkat edilmesi gereken nokta kaş bölgenizi dış etmenlerden gelebilecek zarara karşı korumaktır.
Ağrı ve acı yaşatmayan kaş ekiminden iki hafta sonra kabuklanma şeklinde dökülmeler görülebilir. Bu doğal ilerleyen süreçte yeni köklerin çıkması yaklaşık olarak üç-dört  ay gibi bir zaman almaktır.Kaşın tüm köklerden çıkması ise altı ayı bulabilir. İki ay sonra kaşlarını alabildiğiniz gibi, yüzünüzdeki ifade daha dikkat çekici olacaktır.
Son zamanlarda en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biri olan kaş ekimi erkekler tarafından da rağbet görmektedir. Tekrar işlem yaptırma gereksinimi duymadan güvenle gerçekleşecek olan kaş ekimi hizmeti için uzman hekimlerimize danışabilirsiniz