Biofibre

Biyolojik saç implantı olarak bilinen biofibre, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak isteyen kadın ya da erkek hastaların sıkça tercih ettiği bir işlemdir. Yaş, hormonal etkiler, yapılan yanlış uygulamalar, kimyasallar, daha bir çok dış ve genetik faktör saç sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bir tür saç ekim tekniği olan biofibre, saçı olmayan ya da gür olmasını isteyen kişilere bir çözüm oluyor. Doğal ve estetik görünen biofibre yöntemini tercih eden hastalarımızın saç yapısına özel tetkikler yapılıyor. Scalp Health Center bünyesinde yapılacak bu işlemlerde güvenilir hekimler ve kaliteli cihazlar kullanılmaktadır. Saç ekimine benzeyen bir yöntem olsa da farklılıklar bulunmaktadır. Özellikle saç grefti alınamayacak kadar saç kökü bulunmayan hastalarda uygulanır. Saç ekimine uygun olabilecek kişilerin ilk tercihi olmamasını öneririz. Bu uygulamayı yaptıran kişilere kuafördeki saç işlemlerinin yapılmaması gerekmektedir.

 


Biofibre yöntemi nasıl uygulanır?

Biofibre, saç ekimine oranla daha kolay uygulanabilen bir işlem olup doğal görüntüsüyle harika bir görünüm elde edersiniz. Doğal saç nakline alternatif olarak görülen bir uygulamadır. Saç şekli verilmiş on beş santimden kırk beş santimetreye kadar olan lifler saç derinize ekilir. Gömülerek yapılan bu uygulamada kullanılan sentetik saçlar, tek tek saç derisinin içine yerleştirilmektedir. Burada kullanılması gereken özel iğneler mevcuttur. Herhangi bir alerjik reaksiyon olmaması için mutlaka hekiminiz kontrolünde test uygulanmalıdır.

Biofibre yöntemi mi yoksa saç ekimi mi yaptırmalıyız?

Saç kökleri doğal bir saç ekimi yöntemine uygunsa fiyat ve işlem kalitesi açısından saç mezoterapisi, PRP uygulaması, saç gölgeleme tekniği gibi yöntemlere ağırlık verilmelidir. Biofibre tekniğiyle yapılmış saçı, tarayabilir ve normal bir saç gibi yıkayabilirsiniz. Tararken çok sert bir şekilde yapmamalı, yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla bunu gerçekleştirmelisiniz. Ensesinde ya da vücudunda herhangi bir kıl kökü olmayan hasta için çözüm olmaktadır. Bu saçlar uzamadığı için kesilme gibi ihtiyaçları yoktur. Sadece yılda bir kez şekil verilebilir. Saçın yapısını bozabileceği için sıcak bir hava ya da kuafördeki işlemlere maruz bırakılmamalıdır. vücut reaksiyonu sebebi ile her yıl bir miktar biofibre kaybı olmaktadır, yenilenmesi gerekebilir.