Sağlık Turizmi

Yüzyıllardır insanlar hastalıklarına çare bulabilmek için farklı yerlere seyahat etmiş, kaplıcalar, şifalı sular için günlerce süren yolculuklar etmiş ve şifa aramışlardır.
Günümüzde ise TV, internet gibi mecraların yaygınlaşması; bilinirliği arttırmış, ulaşımın da kolaylaşması sayesinde insanlar çok daha sıklıkla sağlık sorunları için seyahat eder duruma gelmiştir .
Pek tabii ki ' Sağlık Turizmi' sebebi ile seyahat planlayan hastaların kararını artık; alacakları hizmetin kalitesi ve başarı oranı da etkilemektedir. Türkiye'de özellikle, Estetik Plastik Cerrahi, Saç ekimi, Diş ve Göz Tedavileri gibi sağlık hizmetlerine başvuran yabancı hasta sayısı son yıllarda oldukça artmıştır. Türkiye'de verilen bu hizmetlerde ki, hizmet kalitesinde artış, yurt içi ve yurtdışı hastalarının memnuniyeti gibi faktörler talebin yükselmesine sebep olmuştur.
Avrupa ve Ortadoğu insanı hem coğrafi yakınlık, hem ulaşımın kolaylığı gibi sebepleri göz önüne alarak sağlık konusunda Türkiye'yi tercih etmektedirler. Global Health Tourism in Turkey olarak bu ülkelerde ki partnerlerimiz talep edilen hizmet konuları başta olmak üzere sağlık turizmi için konferanslar, tanıtım vb. çalışmalar yapmakta ve hastaların Türkiye’de konforlu bir tedavi almaları için gerekli organizasyonları yapmaktadır.
Hastalarına özellikle Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi ve Saç Ekimi başta olmak üzere bütün sağlık kategorilerinde hizmet verebilmekte olan Global Health Tourism in Turkey, ayrıca hastanın havaalanından alınması, otel organizasyonu, uçak bileti gibi konularda da yardımcı olmaktadır.