Saç Gölgelendirme Bilgileri

Saç gölgelendirme bilgileri;
Saç gölgeleme yani micropigmentation uygulaması, ehil ellerde yapılması gereken bir uygulamadır.
 Gölgeleme işlemi sırasında kullanılan boyanın zaman içinde renk değişimi riski ve sürekli kalması sebebi ile ; kalıcı dövme boyası ile ya da kalıcı makyaj boyası ile yapılmaması önerilmektedir.
** Yapılan işlemin doğru boya kullanımı ile ortalama 6-8 yıl kalması hedeflenmelidir.
Gölgeleme işleminin çok iyi derecede boya bilgisi olan kişiler tarafından yapılması gereklidir.
** Herkesin saç rengi birbirinden farklıdır, kullanılan boyanın kişinin kendi saç rengine uygun olması gerekmektedir.
Gölgeleme işlemi sırasında konulan boyanın bırakıldığı yerde çok küçük noktacıklar olarak görünmesi hedeflenmelidir.
** Eğer uygulama sırasında yanlış cihaz ve yanlış teknik uygulanır ise noktalar yayılmakta ve ortaya doğal olmayan görüntüler çıkmaktadır.
Saç Gölgeleme işlemi saç konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır, saç seyrekliği var ise bir kaç yıl içinde oluşabilecek yeni saçsız   alanlarda ( saç kaybı olan alanlarda) uygulanan pigmentation yani gölgeleme ortaya rahatsız edici sonuçlar çıkarabilir 
**Bu sürede saç sağlığının da gözetilmesi ve muhtemel saçsız alanların iyi hesap edilerek işlemin yapılması gerekmektedir.
Gölgeleme işlemi, eğer tamamen saçsız alana yapılıyor ise ve  kişinin yaşına uygun yeni bir saç çizgisi oluşturulamazsa ortaya rahatsız edici görüntüler çıkabilir.
** Saç çizgisi planlanması hem saç ekimi hem gölgelemenin en önemli aşamalarından biridir ( bkz. saç çizgisi planlaması). Kişinin yaşına uygun, kesinlikle düz bir hat şeklinde olmayacak yeni saç çizgisi ancak kişinin kendini iyi hissettirmesini sağlayacaktır.