Gölgelendirme Teknikleri

Saç dökülmeleri sonucunda oluşan seyrekleşmeler önü alınmadığında kelliklere kadar uzanabilmektedir. Özellikle genetik faktörler, aşırı stres ve çeşitli hormonel değişimler saçların seyrekleşmesine yol açmaktadır. Bu ve benzeri durumlar karşısında çeşitli çözümler bulunmakta, farklı bütçelere hitap eden ve yüzgüldürücü sonuçlar ortaya çıkaran seçeneklerle kellik mecburi bir profil olmaktan çıkmaktadır.

Saç ekimi yöntemleri ile sorun temelden çözülebilirken daha uygun fiyat aralıklarında bulunan gölgelendirme teknikleri ile de soruna uzun zamanlı alternatif bir çözüm sunulabilmektedir. Daha Uzun Süreli Bir Çözüm İçin Gölgelendirme Gölgelendirme ( scalpmicropigmentation) bu alanda kullanılan bir çözüm olmakta, anestezik bir krem ile saç derisi uyuşturularak açıklık oluşan alanlarda tek tek saç kökü görüntüsü yaratılarak gölgelendirme yapılmaktadır.

Saç gölgeleme teknikleri arasında etkisi ortalama 6 yıl kadar sürebilen bu uygulamada saç derisinde oluşan açıklıklar kapatılabildiği gibi saç kıranla oluşan açıklıkları, yara izleri ya da dikiş izleri gibi görünüm bozuklukları da kapatılabilmektedir. Uygulama sonrasında saçlı deri daha dolgun ve canlı bir görünüm alacaktır.