Vücuttan Kök Nakli

Saç ekiminde öncelikle kullanılan sağlıklı, dökülmeme özelliği olan ense bölgesinde ( iki kulak arasında) ki saç kökleridir. Genellikle 2 hatta 3 seans için bile yeterli olabilen bu kökler bazı kişilerde maalesef yeterli olmayabilmektedir. Bu durumlarda göğüs, sırt hatta sakal bölgesinden de kök alınabilmekte ve saçsız bölgeye ekim yapılabilmektedir. ,

Vücuttan Saç Nakli ( Body Hair Transplant) ‘nde sıklıkla sorulan sorular ise şunlardır; 
** Göğüs, sırt, sakal bölgesi kök alınabilecek sıklığa sahip mi? Bu bölgelerden kafa bölgesindeki kadar fazla kök alınamamaktadır, bu sebeple gerçekten sadece gür ve sık kıllar var ise yeterli sayıya ulaşılabileceği için dikkatli karar verilmelidir.
** Vücuttan alınacak köklerin yerlerinde iz kalacak mı? Vücuttan alınan kökler etraflarındaki doku ile birlikte alınmaktadırlar ve ekim alanına açılan kanalların içine nakledilmektedir. Bu sebeple köklerin alındığı yerde iz kalabilmektedir. Genellikle belli belirsiz olan bu izler kişiyi rahatsız etmez.
** Vücuttan alınan kökler saç formunda mı? Vücuttan alınan kıllar, genellikle saç formunu kazanmazlar. Daha ince kalırlar ve bu sebeple ekim alanında sıklaştırma için uygundurlar (bkz. sıklaştırma operasyonu)
** Acı hissedilir mi? Saçlı deriye nazaran hem daha geniş bir bölge olması hem de hassasiyeti sebebi ile bu bölge de biraz daha can yanabilmektedir. Bu sebeple ameliyathane koşullarında sedasyon ile yapılması tavsiye edilmektedir.