Saç Kısaltmadan FUE

Saç ekimi uzun yıllardır uygulanmakta olan bir işlemdir. Saç Ekim uygulamaların artması, bu işlemin artan tecrübe sayesinde her geçen gün başarı oranını arttırmaktadır.
Yapılan ekimler daha doğal, ekilen köklerin tutma oranı gittikçe daha fazla olmaktadır. Eski yöntem olan FUT operasyonun en fazla tercih edilme sebeplerinden biri saçların kısaltılmasına gerek kalmadan yapılıyor olması idi.
Fakat ense de kalan iz( skar), uzun süre devam eden gerginlik, sızı ve uyuşukluk hissi sebebi ile zaman içinde popülerliğini ve tercih edilme oranını azaltmıştır.

FUE yöntemi ile de artık saç kısaltılmadan yani gündelik hayatı sekteye uğratmadan saç ekimi yapılabilmektedir. Özellikle saç ekimine ihtiyacı olan kadınların tercih ettiği bu yöntem var olan saçın tamamını değil sadece kök alınacak alanı kısaltma esasına dayanır. Erkeklerin de saçlarının ortalama 3-4 cm. olması bu işlem için yeterlidir. Saçların arasında şerit şeklinde bir alan da ki saçlar kısaltılarak kökler alınabilmekte ve saçların kesilmesine gerek kalmadan ekim yapılabilmektedir. Bu sayede kişi saç ekiminden sonra hastaneden uzun saçlı olarak ( kök alınan ve ekim yapılan alan var olan saçlar tarafından kapatılarak) ayrılabilmektedir.