FUE Saç Ekimi

Günümüzde insanlar sorunları ile gelişen teknolojik imkânlar sayesinde çok daha kolay başa çıkabilmektedir. İmkânsız gibi görünen pek çok şey son derece rahat bir biçimde çözülebilmekte, olumsuzlukların insanların hayatlarını zorlaştırmasına izin verilmemektedir.
Saç dökülmeleri de imkânsız gibi görünen bir saç sağlığı sorunu iken günümüzde çok kolay bir şekilde yaşanan kayıplar telafi edilebilmekte, kişiler kolaylıkla eski haline kavuşabilmektedir. FUE saç ekimi ise son zamanların en etkili saç ekim yöntemleri arasında yer almaktadır. Çok fazla talep gören bu yöntem ile kellik insanlar için bir estetik bozukluk olmaktan çıkmaktadır.
FUE saç ekimi yönteminin ana mantığı saç köklerinin yani greftlerin tek tek kaliteli ve dökülmeme özelliği olan saç köklerinin arasından alınarak, saçsız alana tek tek açılan kanalların içine yerleştirilmesi işlemidir. Lokal anestezi altında yapılan operasyonun en büyük artısı ise ensede ameliyat izi kalmamasıdır. FUE Yönteminin diğer avantajı ise ihtiyaç olunan greft sayısının alınabilmesidir. FUT operasyonunda alınan doku greftlere ayrılarak çıkan miktarda nakil olurken , FUE de hastanın ihtiyacına göre greft sayısına rahatlıkla çıkılabilmektedir. FUE yönteminde, bir kaç gün içinde uyuşukluk tamamen geçer ve gerginlik, ağrı vb. sıkıntılar olmamaktadır.